Szakmai nyelvvizsga

Örömmel tájékoztatunk minden érdeklődőt, hogy a Nyelvvizsgát Akkreditáló Testület döntése alapján iskolánk, a Jendrassik-Venesz Középiskola és Szakiskola a KIT Szakmai Nyelvoktatási és Vizsgaközpont bejelentett vizsgahelyeként is működik.

A nyelvvizsga főbb jellemzői:

• egynyelvű szakmai nyelvvizsga

• a vizsga nyelvei: angol, német

• a vizsga szakirányai:

• KITEX Kereskedelmi Szaknyelvi Vizsga

• KITEX Idegenforgalmi Szaknyelvi Vizsga

• szintjei: alapfok (B1), középfok (B2), felsőfok (C1)

A KITEX szaknyelvvi vizsga célja: hogy feltárja a vizsgázók mindennapi élethelyzetekben a szakiránynak, szakterületnek megfelelő kommunikációban megnyilvánuló nyelvtudását, hogy felmérje a vizsgázó idegen nyelvi beszédértését, beszédkészségét, írott szövegértését, íráskészségét, s ezt bizonyítvánnyal hitelesítse.

A nyelvvizsga típusai:

• A típusú szóbeli részvizsga:
    (mindhárom szinten a beszédértés és a beszédkészség mérésére szolgáló feladatokból áll)

• B típusú írásbeli részvizsga:
    (mindhárom szinten az írott szövegértés és az íráskészség mérésére szolgáló feladatokból áll)

• C típusú vizsga komplex nyelvvizsga:
    mindhárom szinten a szóbeli és írásbeli részvizsgákból áll és két részben is teljesíthető)

A vizsga letételét javasoljuk azoknak a tanulóknak és hallgatóknak, akik a kereskedelem, a vendéglátás és az idegenforgalom területén végzik tanulmányaikat, hiszen ezzel a vizsgával kiváltható a szakmai záróvizsga nyelvi része. (Illetve néhány szakma esetén már a vizsgára bocsátás feltétele a nyelvvizsga megléte.)

Vizsgát évente háromszor szervezünk: január, április és október hónapokban.

A nyelvvizsgával kapcsolatos további felvilágosítás iskolánkban a (88) 567-430 telefonszámon vagy email-ben is kérhető a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.

A viszga részletes leírása a www.kitex.hu honlapon található meg.